A më është prishur virgjëria?

Pyetje:
Përshëndetje doktor i nderuar. Jam 19 vjec. Pothuajse para dy viteve i dashuri im ka tentuar të më prish virgjërinë pa dashjen time, por ai ka arritur vetëm pak të më fus vetëm majën e kokës së penisit dhe e kam larguar menjëherë, nuk kam ndjerë asgjë në atë moment, mirëpo pasi kam shkuar në shtëpi pas 2 orësh vërejta që kisha në mbathje shumë pak gjak, 2-3 pika dhe kisha një lloj dhimbje si djegie brenda në vaginë. Që atëherë nuk kam bërë më asgjë. Por me të dashurin tim masturbohemi thuajse cdo ditë nga 2 herë. Pra pyetja ime është : A e kam humbur virgjinitetin pa pasur asnjëherë marrëdhënje seksuale. Ju përshëndes shumë dhe ju uroj punë të suksesshme dhe të palodhshme.

Përgjigje:
Sic e tregon ti, ka mundësi që himeni të jetë shkatërruar. Pikat e gjakut e tregojnë këtë.
Pse duhet ta keni gjithë këtë shqetësim për virgjërinë. Deri sa ju bëni dy herë në ditë seks me masturbim reciprok deri në orgasmë, këtu nuk bëhet me fjalë për virgjëri.
Virgjëria teknike për të cilën ti shqetësohesh, nuk ka ndonjë rëndësi, përderisa ti ke një dashnor që e do dhe ai të do dhe do të martoheni të dy.
Ashtu si ti edhe shumë shoqe të tuat shqetësohen për virgjërinë dhe shumica e tyre ashtu si edhe ti thone se dashnori futi vetëm pak kokën. Pse nuk e përfundoni tamam aktin seksual por e lini në mes, nga kjo nuk fiton askush nga ju të dy. Unë e kam të vështirë të them me siguri është shkatëruar ose jo himeni jot. Mos e kujtoni himenin si dicka të madhe. Ai eshte një cipë fare e hollë në hyrje të vaginës. Himeni është një gjë e vogël, por që ka rëndësi për një vajzë. Një vajzë vërtetë e virgjër është më e pavarur. Por një vajzë e virgjër vërtët, jo një që bën seks dy herë në ditë. Ju bëni mirë. Kushdo që dëshiron të bëjë seks dhe është mbi 19 vjec, mund të bëjë seks vaginal penetrant sa herë të dojë, vetëm që të bëjë seks të sigurtë. Përdorni gjithmonë prezervativin në qoftë se nuk doni të keni telashe nga seksi. Për t’u siguruar je ose jo e virgjër, shko të të shohe një doktor.
Pac fat e shëndet
Doktori

12 Responses to A më është prishur virgjëria?

 1. lina says:

  pershendetje doktor i nderuar,e kam ni pytje per ju
  e kam ni problem te madh jam 26vjeqe dhe kam deshir shum te kem mardhjene me te dashrin tim ama kur te filloj ne mardhenje me humb deshira per seks edhe pse i dashuri im mundohet me qdo kusht ta ndi at knaqsi,ama une menjeher ndi nje lodhje edhe pse ende vazhdon deshira per mardhanje por nuk mundem .
  ju perdhendes

 2. Sara says:

  Doktor, jam nje vajze 16 vjecare e cila ka kryer marredhenie seksuale me te dashurin e saj para 9 muajsh x here te pare. Qysh atehere bashke me partnerin tim te zemres kemi kryer disa here marredhenie seksuale. Para 2 ditesh ishte hera e fundit qe beme dashuri edhe pse mua me kishin ardhur periodat e duke ditur se nqs partneri ime do te “prishej” brenda meje nk do te kishte problem x shtatzanine.( me falni po nk po dija si te shprehesha me fjate te tj) Por pas marredhenies seksuale mua nk me vazhduan dhe sh periodat, x mos thene sh pak. Pyetja ime eshte a kam ngelur shtatzene?? Ju lutem nqs keni munsi te me ktheni xgj sa me shpejt, Faleminderit

 3. afrim84 says:

  doktor jam nje djal i po sa martuar naten e par te marteses nusja ime nuk kisht gjak derdhje po thuajse se fare vetem nje pik shum e vogel,ju lutem dua te di a esht normale kjo apo jo ju lutem pres pergjigjie.ju uroj pun te mbar.

 4. Dita says:

  Sa cm eshte large hyrjes se vagines cipa apo himeni siq i thoni ju?

 5. Andrea says:

  Perse te duhet virgjeria?

 6. eli3 says:

  doktor i nderuar jam 17 vjeq penisin tim e kam paksa te vogel ne krahasim me mooshataret e mi jam pak i shendosh te lutem me ndihmo

 7. Raimonda says:

  A lejohet seksi 13 vjeq,
  un kam te dashur edhe ai me esht lutur mua qe te beim seks ne ato momente nuk dija qka ti thoja pa u konsultuar me mjekun, un edua ate dhe ai mua, dmth ne do te martohemi, por desha te them se a ben seksi ne mosh 13 vjeqq
  ju flm doktor me tregoni

 8. gresa says:

  a mund te prishet virgjiniteti pa derdhje te gjakut ?

 9. ALBULENA says:

  Pershendtje. Jam nje vajz 18 vjeqare dhe po dyshoj se me eshte prishur virgjeria. i dashuri im me ka prekur me majen e penisit dhee po dyshoj se me eshte prishur a eshte e mundur pa te hyre krejt te prishet apo jo ? ju lutem me tregonii..

 10. Hana says:

  Pershendtje. Jam nje vajz 18 vjeqare dhe po dyshoj se me eshte prishur virgjeria. i dashuri im me ka prekur me majen e penisit dhee po dyshoj se me eshte prishur a eshte e mundur pa te hyre krejt te prishet apo jo ? ju lutem me tregonii..

 11. Arta says:

  Pershendetje jam shum e shqetesuar dua te tregoj rastin , tash jam ne moshem 18 vjecare mirepo kam nje dyshim se kur isha e vogel X person i familjes ka tentuar qe penisin te fus ne vargjinen time per shkak se isha ne moshen 5 apo 7 vjecare nuk kisha info se c’nodhte nuk kam kuptuar ateher gje e tash nuk pom kujtohen sakt rastet por pom kujtohen tentimetdhe kjo me ben te cmendem , jam ne dyshim te thell se ka futur , gje qe me ben te shqetsona edhe me shum te lutem me nidhmoni

 12. gimi says:

  persh te kisha lut doktor jam i fejum po me te fejuren nuk po mundna me ba seks po kam shum frig zdi qka te bej veq po me duhet me uprish me to se shum ka frig edhe po kam dhimbje kur tja avuz penis ngat,.te lus te ma kthesh pergjigjjen

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>