A mund të rritet penisi?

metriPyetje:
Përshëndetje doktor!
Jam një djalë 21 vjeç. Kam një problem që për mua është tepër shqetësues. Kam një penis të vogël.
Kur kam qenë i vogël kam qenë i shëndetshëm. Edhe tani jam pak i shëndoshë.
Pyes a ka ndonjë zgjidhe me anë të medikamenteve, ose diçka tjetër?
Jam në pritje të përgjigjes suaj!
Me respekt!

Përgjigje:
Asnjë djalë dhe burrë nuk kënaqet me madhësinë e penisit që ka. Të gjithë duan ta kenë më të madh. Fakti që ke qenë dhe vazhdon të jesh i shëndoshë, tregon se mund të ketë arsye endokrine, pra mungesa e testosteronit të jetë shkak për penisin tënd të vogël. Shko tek një endokrinolog dhe bëj një analizë për nivelin e testosteronit në gjak. Po qe se ka largime nga norma mjekohu, sipas porosive të doktorit. Madhësia e penisit normal është rreth 10-12 cm.
Për të rritur dimensionet e penisit janë përdorur dhe vazhdojnë të përdoren? operacione dhe mjekime të ndryshme. Rezultatet e këtyre operacioneve dhe mjekimeve, janë provizore dhe shpesh me pasoja negative. Ato sot janë bërë një biznes i madh nga i cili fitojnë ata që i shesin këto shërbime.
Lidhur me madhësinë e penisit, tek blogu im “seksologu” do të gjesh shumë materiale. Kërko në kategorine “Anatomia e organeve gjenitale”.
Të uroj shëndet dhe fat.
Doktori.

18 Responses to A mund të rritet penisi?

 1. taulanti says:

  jam nje djale 14 vjece me eshte frryre penisi ca te bej me dhembin skrotumet pres pergjigjen tende

 2. enveri says:

  pershendetje doktor jam nje djal dhe e kam penisin shume te madh me te gjithe femrat qe kam kryer mardhenje me mbrapa kan pasur probleme cfar mund te bej ndonje gje per kete

 3. alehandro says:

  pershendetje doktor jam nje djal 17 vjec kam nje problem shum shqetesues .kam nje penis shum te vogel c fare duhet te bej qe te kem nje penis normal

 4. keni says:

  pershendetje doktor
  jam nje djal 20 vjecar dhe thjeshte jam i interesuar te di sa cm eshte nje penis normal
  ju faliminderit

 5. agroni says:

  pershendetje doktor kam nj pytje jam 40 vjeqar kam penisin te dobet ne fillim esht shum i fort po gjat mardhanjes mu dobesohet nuk kam forc te lutem me ndihmoni faliminderit

 6. anoanim says:

  psh doktor jam nje djale 18 vjec e kam penisn normal po dua qe ta zmadhoj akoma 3.4 cm ju lutem me cfar mund ta bej pres pergj faleminderit

 7. armando says:

  jam nje dial 20 vjec a rritet me penisi dhe deri ne cmosh pres pergj.faleminderit

 8. Genci says:

  Doktor.Un jam genci i kam 18 vjet,e kam nje pyetje,pse perher kur shikoj porno ose kur boj muhabet sexi me femnat mdel nje leng ne penis,se di pse mdel a jam i semur a qka?

 9. Korab says:

  Doktor si jeni? Me duhet ndima juaj patjeter jam nje 16 vjeqar dhe kam nje penis 4 cm normal dhe kur me ngrihet me behet 12-14 cm si mund ta rris at me duket shum i vogel sa qe kam turp nga vetvetja ju lutem me duhet ndihma juaj

 10. genti says:

  perssh.jam nje djal 22 vjecar .e kam penisin shume te madh.rreth 18 cm..kur kryej marredhenie me femrat atyre u shfaqen probleme me vaginen

 11. bejta says:

  ti me emrin genci mos u shqetso se te gjithve i del ka pak leng si e quan ti ti nuk je i semur po je i ri po esht mir qe ta gjejsh ndonje femen dhe te bejsh mardhenje .

 12. gonka says:

  Genti, mund ta kesh siden ose sifilizin ose dicka tjeter.

 13. bodiii says:

  kam ni penis te vogel …..dhe dua ta di..kur tum cohet um bohet perafersisht 5 cm a osht nermale kjo per nje 16 vjeqar

 14. bodiii says:

  press pergjigjen tuaj

 15. boyy says:

  Mirdita jam nje djal 15 vjeqe mu ka shfaqur ne anen e majt te penisit si nje pucerr ajo nuk osh pucerr mirpo me duket vena e gjakut esht mirpo mu ka ber si ngjyr vjollc kurr nuk kam kryer mardhenie seksuale a mund ta dij cfar esht kjo apo oshtnje shenj qe tregon qe penisi eshte duke tu rritur

 16. peqka` says:

  pershendetje doktor kam nje problem shum te madh po te madh fare penisi im eshte i shtrember (i kaladredht) si mund ta drejtoj

 17. arber says:

  doktor un jam 18 vjec edhe kur e kam psnisin normal e kam 5 cm une kam nje stres shum te madh sepse dua qe ta rris a do te kishte mundis te me tregosh se si… dhe po ashtu kam pasur mardhenje seksuale bukur shum dhe ne turren e par e kyej shum shpeit po ashtu edhe te dyten ndersa ne te treten nuk me zgjohet me tregoo per keto te lumtem respekt

 18. kenti says:

  mirmengjes doktorr deshta me ta ba ni pytje ne penis e kam anash nja si rrumbullak mbrena edhe nuk osht shum e madhe qka osht ajo pata qef me dit se jam shum i shqetsuar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>