A prishet virgjëria kur masturbohesh me dush?

shPyetje:
A është e mundur që virgjëria të prishet me anë të? mastrubimit me dush?
Ju lutem përgjigjuni…

Përgjigje:
E ndjej që je shumë e shqetësuar lidhur me virgjërinë. Ka shumë shoqe të tuat që më kanë dërguar pyetje të shqetësuara lidhur me virgjërinë.
Masturbimi me dush është një formë shumë e mirë e eksitimit të klitorit dhe shumë vajza i çon në orgasmë ashtu si edhe ty.
Po qe se bën vetëm eksitim me ujë të klitorit, mos ki frikë se nuk e humbet virgjërinë.
Bëj kujdes, mund të ketë një moment, që do të duash të futësh diçka në vaginë. Po qe se fut kokën e dushit, gishtat, ose një objekt tjetër, sigurisht, himeni do të shkatërohet dhe nuk do të jesh më një virgjëreshëe teknike.
Edhe një herë, nga uji mos u shqetëso. Uji nuk e prish himenin.
Uroj shëndet, fat dhe kënaqësi seksuale me tipin e masturbimit që ke zgjedhur.
Doktori.

22 Responses to A prishet virgjëria kur masturbohesh me dush?

 1. liridona says:

  pershendetje jam 19 vjet para dy viteve, ish i dashuri im ka tentuar ta fus penisin por nuk e kam lejuar aj prap tentoi dhe e ka fut vetem pak me pak se gjysma e kokes se penisit as 1 cm nuk kam ndjer asgje por kur jam shkuar ne shtepi pas 2 oresh verejta ne brek kisha gjak 2-3 pika gjak dhe deshta te pyes a e kam humbur virgjerin ? Jam shum e friksuar,nuk kam pas asnjeher mardhenje por vetem masturboj dhe ndjej orgazmen me partnerin tim qe do te fejohemi shum shpejt mirpo kam frik se virgjeria eshte prish? ju lutem me ndihmoni?
  pun te mbar dhe suksesee te metutjeshme

 2. toni says:

  ku duhet me bo pytje bre ?? ktheni pergjegjie nese ka munsi??

 3. seksologu says:

  Pyetjen mund ta beni ketu, te Kontakt form ose mund ta dergoni me email te info@seksologu.com
  Ju faleminderit!

 4. Mimoxaa says:

  Pershendetje

  Jam nje e virgjer – perderisa nuk kam kryer marredhenie asnjehere e cilesoj veten si te virgjer.
  Por koheve te fundit me shqeteson nje fakt sepse jam informuar qe virgjeria mundet te prishet edhe ne menyra te tjera e jo vetem me seks.
  Nga frika qe kam , kam marre guxim dhe kam futur edhe gishtin me shum kujdes , kam arritur te fuse gjysmen e gishtit deri ne fund te himenit dhe kam kuptuar qe himeni im esht i mbyllur, dhe esht diçka qe nuk mundt te prishet shum lehte , vetem nese i bie me presion shume te madh.
  Doja te dija nese himeni demtohet a mundet nje vajze ta kuptoj vetem me gisht , pa kontrolle mjeksore ?
  si ne rastin tim ,

 5. laura says:

  laura
  jam kureshtare edhe po dua te di nese nje femer para se me pas ciklin mesrtacional esht dhunuar a esht e virgjer a jo shembull nje fmi para 12 vjetve e me posht shembull e kan kidnapuar disa hajna edhe e kan dhunuar nje femer fmi pa e pas ciklin mestracjonal a mundet kush me u pergjigj en ket pyetje lus ata qe din dhe kan pervoj ne te pergjigjen .

 6. dea says:

  Pershendetje,

  Jam nje vajze 18 vjecare. Do te deshiroja patjeter nje pergjigje per dilemen time, pasi nuk e kam diskutuar me askend kete bisede.
  Para disa kohesh ne tentativen tone te pare per te kryer marredhenie seksuale, i dashuri im, nuk mundi te penetronte dhe ka futur gishtin ne vaginen time. pata rrjedhje gjaku, por jo dhimbje. Ate nate e kalova ne heshtje per te mos e shqetesuar dhe vene ne pozite te veshtire te dashurin tim dhe nuk e pyeta se a ndodhi zhvirgjerimi vertet apo jo. Qe nga ajo nate ai nuk u afrua me tek une i kompleksuar nga ajo qe ndodhi, dhe une e kam vuajtur shume…po kjo eshte ceshje tjeter. Ju lutem nganjehere perballe dilemave te tij njeriu ndihet injorant …a jam e virgjer? cduhet ti them te dashurit tjeter qe do te kem nje dite? Ju lutem…mos hezitoni te me pergjigjeni…
  me respket Dea

 7. xheni says:

  me falni por ikisha ca dit qe isha me periodat edhe dje pakashum me iken…..sot takova te dashurin edhe me futi gishtat mirepo kur ika ne shtepi pash se me kishin ren nja 2 pika gjaku…….e cilesoi se jam e virgjer…por jam ne merak nese jam me apo jo…te lutem me ktheni pergjigje sa me shpejte….

 8. Esi says:

  Sa thell esh cipa e virgjerise?

 9. ina says:

  pershendetje doktor
  jam 21 vjec dhe doja t’ju pyesja per dicka qe me ka ndodhur vite me pare.para se te me vinin mestruacionet e para kur isha 10 vjec kane abuzuar me mua.dhe me sa mbaj mend me ka dal pak fare gjak.por nuk kam ndjere dhimbje fare.nderkohe gjate viteve ne vazhdim nuk kam kryer marredhenie seksuale me asnje mashkull.doja te dija a jam e virgjer apo jo? ju lutem me ktheni pergjigje…

 10. Ela says:

  Prsh a mund hiqet virgjeri me ane te gishtave ?? ju lutem me jepni nje pergjigje !

 11. linda says:

  para gati dy viteve kam pas nje mardhanje isha 18 vjeqare me ish te dashurin tim kam pasur pak gjakderdhje mo kurr skam pas mardhanje.tash jam e fejuar kam 20 vjet dhe ende nuk kam mardhanje me te fejuarin edhe kam shum frik se mos e kam humbur virgjerin.jam shum e friksuar se do te kem problem.te lutem doktor me trego te verteten a mundem perseri te kem gjakderdhje kur ta kry tash mardhanje.po pres pergjegjen tende me pa durim

 12. lulja says:

  jua bej nje pytje juve zotri doktorit ,jam 34 vjeqe edhe une te tregova qe vet knaqem ka disa vite por nuk kam perdor as gje ne vagin edhe ni shoqe ejemja me ka tregu se munesh me prish vergjinitetin kur lagesh se kur te bajsh sex per her te par mendet me hi penise aq kollaj masi ti lagesh ekuptoni edhe tani munet mos mukan evirgjer . sa esht evertet doktor kjo pa perdor as gje ne vagin vetem une lagna edhe ne qoft ne bised per sex por kam frik se kur te baj sex qe mos te dal evirgjer masi lagna se ajo shoqja me tha penisi hin pa veshtirsi te ti ? pres pergjigje doktor kalo mire

 13. sara says:

  jam 18 vjece…do t doja nje pergjigje per nj problem t cilin nuk e kam diskutuar me askend..mendoj se jam e virgjer deri sa nuk kam kryer asnjeher mardhenie me nje mashkull..por para disa kohesh kam futur gishtin n vagin edhe m ka dal shum pak gjak..jam shum e friksuar nese jam e zhvirgjeruar apo jo.??.si duhet t sillem me t dashurin tim ..ju lutem m ndihmoni..faleminderit !!

 14. aida says:

  pershendetje un jem nje vajze 17-vjece,per here te pare un kam kryer mardhenje ne moshen 12-vjecare me nje djale 17-18 vjecar nuk kisha gjakderdhje as dhimbje dhe akoma nuk me kishin ardhur mestruacionet. a jem e virgjer tani, ju lutem me ktheni pergjigje se jam ne merak.

 15. mali says:

  ju qikaa…qe jo ju ka hi gishti jo sju ka hiii e jo ju ka dal gjaki e jo sju ka dal skeni qka bahi marak hiqq se e keni honger ju u kan duft para se me ju ndoodh qekjooo meee u kan te kujdesshme e mos me e ju ndodh se tasht von osht…

  edhe shum pytje palidhje po bajshiii….pak kqyrni qka po folnii e qka po qkrunii se spo mirret vesh spjegimi e pytja juve…

 16. arta says:

  boll ke ke thann o mali

 17. erty poi says:

  A eshte e mundur qe nese peson nje rrezim me biciklete,dhe ke fare pak gjakderdhje ,te humbasesh virgjerine. theksoj qe kjo ka ndodhur ne moshen 10-11 vjec,para 6-7 vjeteve.Ju lutem me ktheni nje pergjigje sa me shpejt sepse jam shume e shqetesuar.Ju falimderit.

 18. mell says:

  Kam problem me periodat me vonojn te vin ndoshta dhe me muaj dhe kur me vin me bejn shum keq me te vjella me marje menc me djers te ftohta etc cfar mund te bej te lutem a me ndihmon faleminderit

 19. amarildo20 says:

  pershendetje doktor kam nje problem shum te madh e kam penisin shum te madh gati 24cm dhe me shqeteson fakti ce nuk kenaqem me seks jam i pa ngopur kryej mardhenje seksuale 1 here ne 3 dit por perseri nuk kenaqem si tja bej .

 20. Edona says:

  Pershendetje
  A mund te me tregoni se a mund te prishet virgjiniteti ne moshen 6ose7 vjeqare nga nje djal i po te njetes moshe 6ose 7 vjeq edhe aj.. a ka mundesi te ta prish virgjinitetin ne kete moshe?? ju lutem mu pergjigjuni?!

 21. Anonim says:

  A prishet virgjiriteti ne moshe 5-6vjecare?

 22. bleriana says:

  jam kureshtare edhe po dua te di nese nje femer para se me pas ciklin mesrtacional esht dhunuar a esht e virgjer a jo shembull nje fmi para 12 vjetve e me posht shembull e kan kidnapuar disa hajna edhe e kan dhunuar nje femer fmi pa e pas ciklin mestracjonal a mundet kush me u pergjigj en ket pyetje lus ata qe din dhe kan pervoj ne te pergjigjen .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>