Category Archives: Seksi i Sigurte

Perdorimi i kontraceptiveve pas nje aborti

Pyetje: Miredita,jam 22 vjece dhe ne moshen 18 kam pas nje abort,desha t ju pyes a ka rrezik te perdor kontraceptiv oral per mbrojtje nga shtatezania,cfare rrezikoj pasi

Kontraceptivet

Pyetje: Doktor jam një vajzë 20 vjecare që nuk kam kryer asnjëherë marrëdhënie seksuale dhe do tju lutesha të më informonit për kontraceptivët femëror, cfarë do të këshillonit

A prishet himeni duke kryer seks anal?

Pyetje: Përshëndetje doktor,  shumë faleminderit për përgjigjjet tuaja, pasi i lexova desha t’ju pyes edhe unë, lidhur me masturbimin  dhe seksin anal? Unë kam masturbuar, por sigurisht pa

A duhet përdorur kondom?

Pyetje: I nderuar doktor, unë jam një 17 vjecar dhe ende nuk kam kryer asnjë marrëdhënise seksuale. Cfarë masash duhet të marrë gjatë seksit, a duhet përdorur kondom?

SEKS PËR HERË TË PARË

Pyetje: I nderuar doktor, pyetja ime ndoshta është pak qesharake po pasi e ka zaptuar komplet mendjen time dhe nuk mund të mendoj asgjë tjetër, po kërkoj ndihmën

A të dëmton seksi që në moshë të re?

Pyetje: Jam një vajzë 16 vjecare dhe jam e fejuar. Kam bërë sex me të fejuarin që 15 vjec. Doja të dija a të dëmton seksi në moshë

A jam shtatzanë?

Pyetje: Doktor jam një vajzë rreth të shtatëmbëdhjetave dhe kam tre javë qe kam kryer marrëdhënie për herë të parë dhe nuk më kanë ardhur menstruacionet në datën

Lëngu prespermatik

Pyetje: Doktor, jam një djalë 23 vjeç nga elbasani dhe sa herë që masturbohem ose kryej marrëdhënie me të dashurën në fillim fare del spermë në sasi të

A shkakton përdorimi i pilulave shtim në peshë?

Pyetje: Jam një nënë e 2 fëmijëve dhe kam 1vit që përdor barna kundër shatëzënisë. A është e vërtetë se barnat të shtojnë në peshë? Përgjigje: E kuptoj

Seksi anal dhe seksi vaginal

Pyetje: Unë dëshiroj të bëj seks anal por sa filloj ta bëj këtë gjë i dashuri im më zhvesh dhe fillon edhe seksi vaginal. Përgjigje: Nuk e kuptova