Category Archives: Shtatzënia dhe seksi

Pas lindjes jeta seksuale më ka ndryshuar

Pyetje: Jam një grua 26 vjeç. Para pak muajsh kam lindur fëmijën e tretë. Jeta ime seksuale me burrin ka ndryshuar shumë në krahasim me fillimin. E kam

Perdorimi i kontraceptiveve pas nje aborti

Pyetje: Miredita,jam 22 vjece dhe ne moshen 18 kam pas nje abort,desha t ju pyes a ka rrezik te perdor kontraceptiv oral per mbrojtje nga shtatezania,cfare rrezikoj pasi

Eshte trupi yt, ti vendos per te

Pyetje:  Dashnori im nuk e di që unë jam shtatzënë dhe nuk dua që ai të dijë se do të kryej një abort, sepse nuk do të më

A ngel shtatzane me seks anal?

Pyetje: Pershendetje Doktor, shpresoj te jeni shendoshe e mire, desha te marr pergjigje per pyetjen time. Jam e fejuar dhe jam 22 vjece. Me te dashurin kemi bere

Shtatzenia e padeshiruar

Pyetje: Pershendetje doktor. Te lutem me trego, cfare duhet ndermarre kunder shtatzanise se padeshirushme, a ka ndonje rrezik nga shtatzenia nese perdoret kondomi, dhe perpos mbrojtjes me kondom

A ngelesh shtatzane duke kryer marredhenie anale?

Pyetje: Doktor, i dashuri im me eshte derdhur brenda ne anus. A eshte ky ndonje rrezik per shtatzani? Ndersa himenin nuk e kam te prekur fare…pra a jam

Përse nuk ngel shtatzanë bashkëshortja ime?

Pyetje: Pershendetje DR, jam nje djale 24 vjec, Kam tentuar me bashkeshorten disa here per te ngelur shtatzane por nuk kemi patur rezultat. Ka problem nese ejakulon brenda

Dua te lind një djalë

Pyetje: Përshëndetje doktor mbas atyre që lexova për artikujt që keni shkruar ngjani me Tolstoin..dua të lind një fëmijë të gjinisë mashkull ..cilat janë medodat? Ka ndonjë klinikë

Nuk bëjmë dot fëmijë

Pyetje: Pershendetje Doktor, Jam mashkull, 30 vjec, i martuar dhe kemi gati 2 vjet qe e kemi kuptuar qe nuk bejme dot femije! Problemi qendron te une pasi

Marrëdhënie seksuale pas lindjes

Pyetje: Të përshëndes dhe cmoj punën që bënë për gjithë këto përgjigjje që ju jep atyre që vërtet kanë nevojë. Pyetja ime është kjo: unë kam lindur para