Category Archives: ORIENTIMI SEKSUAL

Mbi Interseksin

Pyetje Doktor, A mund të më shpjegoni se çfarë janë njerëzit me “interseks” dhe sa shpesh haset kjo anomali ? Përgjigje: Sot, termi “intersex”, përdoret më shpesh në

Interseksi

Pyetje: Doktor, Më vjen zor që e bëj këtë pyetje, por jam e detyruar nga gjendja në të cilën jam. Unë kam vagjinë dhe testikula. Kam shumë droje

Mbi Transseksualismin

PYETJE: Dr. Harxhi, A mund të kuptohet që në vogëli tendenca seksuale e fëmijës? Në se djali im i mitur në klasë të parë p.sh. thotë për organin

Homoseksualiteti është tërheqje fizike, emocionale, sociale dhe seksuale

PYETJE: Doktor , Kam lexuar me shumë interes në gazetën “Shekulli”, shumë nga përgjigjet tuaja, veçanërisht, përgjigjet dhe shkrimet lidhur me homoseksualitetin. Unë, jam një djalë homoseksual. Kam

A janë ndjenjat e mia lesbiane, vetëm, një “fazë” që do të kalojë?

Pyetje: Jam një grua tridhjetë vjeçe dhe kam një pyetje për seksualitetin tim. Deri tani kam pasur marrëdhënie seksuale vetëm me meshkuj, por kohët? e fundit kam filluar

Orientimi seksual është proces

Pyetje: Përshëndetje doktor! Të përgëzoj për sinqeritetin dhe profesionalizmin me të cilin i trajton pyetjet tona. Kjo më beri edhe më të sigurtë të të shkruaj, pasi është

A jam une gay?

Pyetje: Pershendetje doktor, jam nje 19 vjecar kam nje problem te madh. Jam i fejuar me nje vajze te cilen e dua pa mase. Marredhenie skemi bere asnjehere

A është e dëmshme të gëlltis spermën?

Pyetje: Pershendetje doktor! Jam nje djale homoseksual 24 vjec. Nuk kam asnje semundje seksualisht te transmetueshme, po ashtu edhe partneri im. Kam shume deshire te konsumoj ose te

A jam unë biseksual?

Pyetje: I dashur doktor, unë jam një djalë 18 vjec dhe kam një të dashur dhe kemi dy vjet bashke. Ajo ka një vlla i cili mua më

A jam unë homoseksual?

Pyetje: Desha të bëj një pytje doktorit, jam një çun 22 vjec dhe pashë para 2 ditëve një emision me homoseksual, dhe dëgjova njërin që tha se nuk