Femija lind me ndjenja seksuale

Pyetje
Pershendetje doktor, e kam djalin 3 vjec edhe shpesh here gjate dites ka ngritje te penisit, a eshte normale ne moshen qe ka,apo cfare me keshilloni, ju faleminderit!

Pergjigje:
Nuk ka asgje per t’u shqetesuar.
Forcimet e penisit doktoret i kane pare edhe kur jane akoma ne bark te nenes.
Femija lind me ndjenja seksuale. Te gjithe femijet kenaqen kur u ngacmohen me nje pupel organet gjenitale, ose kur nena fryn frymen e saj tek organet gjenitale te femijes. Ereksionet e herepashershme tek djemte jane normale, sic jane normale edhe sjelljet e tyre kur kenaqen duke masturbuar (ferkohen ne tapet, tek anet e kolltukut etje). Lerini femijet te kenaqen me trupin e tyre. Kjo eshte e shendetshme, perkundrazi, eshte e pashendetshme kur i pengoni ata, kur u largoni duart nga organet gjenitale dhe kenaqesia qe marrin prej tyre, ata frustrohen, egersohen e qajne.
Per sjelljet seksuale te femijve dhe pyetjet qe ata bejne per problemet seksuale kam shkruar ne vitin 2004 librin :”Femijet duan te dine per seksin”.
Eshte nje liber qe duhet ta kete cdo familje ne shtepine e saj. Kerkoje dhe lexojeni. Do te gjeni ne te pergjigjen per te gjitha pyetjet lidhur me sjelljet seksuale te femijve.
Paci fat e shendet
Doktori