Gjakderdhje e madhe pas prishjes se virgjerise

Pyetje:
Pershedetje, jam nje vajze 22 vjecare. Kam nje problem te madh me virgjinitetin. I dashuri im para 8 muajsh me lendoi me gishtat e tij ne vagine dhe me rodhi shum pak gjak, para nje muaji me ndodhi e njejta gje me gishtat e tij ne vaginen time, edhe nje here me rodhi gjak por shume, por mbreme me futi majen e penisit te tij ne vagine kam pasur gjakderdhje te madhe dhe jam shume e shqetesuar se ka dy dite rresht qe me rjedh gjak sikur te jem me menstruacione. Dua te di a jam ende e virgjer dhe pse kam kaq shume gjakderdhje. Pres pergjigjen tuaj. Faleminderit!

Pergjigje:
Natyrisht, ti nuk je e virgjer. Cipa e holle e himenit qe eshte e vendosur ne hyrje te vagines, prishet po njesoj, me gishta, me penis dhe me cdo send tjeter qe perdoret.
Gjakderdhja qe ti ke, duket se nuk eshte nga shkyerja e hymenit. Ben mire te shkosh tek doktori, po qe se vazhdon te kesh gjakderdhje.
Pac fat
Doktori