I dashuri nuk më beson që jam e virgjër

Pyetje:
Jam 23 vjec, jam në lidhje me të dashurin tim  që 7 vite. Tashmë  jemi të fejuar.. marrëdhënie më herët nuk kemi pasur, dmth direkt në vaginë.  Tashmë para dy netëve ka filluar të më prish virgjërinë..por gjatë kryerjes së akatit,unë kam pasur vetëm dhimbje, dhe një lëng i bardhë i ngjashëm me menstruacione, edhe pas prishjes edhe gjatë larjes.. por jo njolla gjaku. Aktin e kemi kryer pa kondom. I dashuri im nuk më ka besur, ka dyshime. Para 4 muajve unë e kam vërteuar virgjërinë edhe te gjinekologu dhe më ka thënë se je në rregull dhe je virgjine..por i dashuri im nuk më beson..të lutem më jep një përgjigje dhe më trego se a është e mundur që gjatë herëve  të tjera të kem njolla gjaku, apo unë jam ndonjë prej atyre vajzave që nuk kanë gjakderdhje gjatë prishjes së virgjërisë por vetëm dhimbje edhe njëfarë lëngu i ngjashëm me menstruacione..edhe desha të tregoj doktor qe prej atij momenti më teret goja shumë dhe kam dhimbje në vaginë ashtu si djegie të them..të përshëndes shumë doktor, të uroj suksese në jetë dhe punë të mbarë .

Përgjigje:
Më mire se ti, nuk ka njeri tjetër ta dijë që ti je ose nuk je e virgjër. Në qoftë se ti thua je e virgjër, pra nuk ke kryer marrëdhënie seksuale me një djalë, atëherë ti je e virgjër. Unë të besoj. Ashtu duhet të të besojë edhe i fejuari jot. Jo gjithmonë kur prishet himeni  vajza duhet të gjakoset. Ka vajza që nuk gjakosen për shumë arsye të cilat i kam shpjeguar vazhdimisht, ashtu sikur ka vajza që hymeni tek te cilat himeni shkaterrohet jo për arsye seksuale(Lexoni per virgjërinë në blog). Ti ke bërë një gabim të madh që ke shkuar tek gjinekologu, për të vërtetuar që je e virgjër. Kjo sjellja jote dhe e djalit tënd nuk është dinjitoze. Ajo është poshtëruese për një vajzë.
Dëgjo këtë këshillë të fundit, po qe se djali yt nuk të beson tani, ai më pak do të besojë në jetë. Ky nuk është faji jot, është faji i atij. Në qoftë se ai vazhdon kështu, më mirë largohu tani prej tij, se sa të vuash gjithë jetën. Ka plot djem të mirë dhe me dinjitet më të lartë që sillen rreth teje.
Pac fat dhe shëndet
Doktori

4 Responses to I dashuri nuk më beson që jam e virgjër

 1. erza says:

  jam nje vajz 14 vjeqare dhe kur kam qen ne moshen 6 vjeq 7 kam vozitur bicikletenn dhe kur kam hyr mbrenda ne shtepi i tregova mamit se qfar ka ndodhur pata gjakderdhje .. ne vagin dhe tash gjithmon jetoj me nje dhimbjeee ama tashh nuk me ka ndodhur asnjher dhe me pelqente ta vozizz me kurrrrrrr mardheni kurr asnjher nuk kam pasur me askend ama deshiroj ta di qfar problemi kam .. ju lutem pergjigjnu

 2. Sophie says:

  I nderuar doktor !
  Jam 17 vjece dhe kam 2 vjet e lidhur me nje djale … Ne nje bisede e siper u eksitova dhe per kete arsye e kam ndiere te nevojshme te mastrubohesha duke futur gishtat ne vagine … Pas disa minutash me del nje njolle gjaku. Jam zhvirgjeruar? Ju lutem doktor me ktheni pergjigje sa me pare !!! Me vret ndergjegjja dhe me duket sikur me eshte ulur dinjiteti … Theksoj se nuk kam kryer kurre mardhenie seksuale !!! Ju lutem me ktheni pergjigje !!! Respekte :)

 3. Sophie says:

  A eshte normale … Me shqeteson fjala nuk jam e virgjer qe ne kete moshe !!! Duhet te shkoj tek mjekja gjinekologe ? Cfare masash duhet te marr ??? Me ndihmoni ju lutem !!!

 4. tea says:

  pershendetje doktor” jam nje grua 37 vjece ,, dhe kam shume probleme me infeksionet vaginale kam her pas here djegje urine dhe shume ere te keqe nga poshte kur pastrohem me gishta analizat me thon myk asgje me rendesi po ashtu sa me kalon mua behet dhe im shoq ne kryejme dhe marredhenie ne te gjitha format?? ndoshta ndikon kjo
  dhe dicka tjeter kam vetem nje femij mbas tet vite martese dhe tani kam 8 vjet qe mbas lindjes dhe periodat nuk me vij fare vetem 2 here kam marr konraceptiv qe mendoja un sa te lihem pak se ndjehesha shume keq kam 16 muaj qe nuk me vijn fare dhe me duket se kam kaluar menopazen te lutem doktor me ndihmo me ndonje keshill flm per shqetesimin:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>