Infeksion në kokën e penisit

Male_anatomy1Pyetje:
Përshëndetje doktor,

Jam një student nga Gjirokastra. Prej 6 muajsh kam një infeksion në kokën e penisit, kam skuqje, pak kruajtje dhe kokrra të vogla të brendshme. Kam përdorur një tubet me emrin feminalle që ma kanë sjellë nga Greqia dhe prap vazhdon infeksioni. Ju lutem çfarë ilaçi më këshilloni të përdor? Pres përgjigje.

Përgjigje:
Nga? ankesat e tua, duket se je infektuar me një nga ato infeksione që transmetohen seksualisht. Në këtë grup shumë doktorë numërojnë mbi tridhjetë sëmundje të ndryshme. Për të dalluar se me cilën prej tyre ti je infektuar duhet të vizitohesh tek një doktor që merret me këto infeksione. Ai do të të vizitojë, do të bëjë analizat dhe do të japë mjekimin e duhur. Për këto sëmundje në shumë vënde ka shërbime te veçanta. Në Shqipëri merren Dermatologët, Infeksionistët dhe Urologët.
E para punë që duhet të bësh është të? takohesh me një nga këta doktorë.
Mjekohu së bashku me partneren tënde seksuale sepse ju infeksionin e kaloni tek njëri tjetri po qe se nuk mjekoheni bashkarisht.
Bëni seks më të sigurtë. Për seksin më të sigurtë lexo tek blogu ” seksologu “ , atje do të gjesh materiale
Bëj seks të mbrojtur me prezervativ! Mos harro atë që u kam këshilluar të gjithëve
” Ose seks të sigurtë (me prezervativ), ose hiç fare seks !”
Të uroj fat e shëndet!
Doktori

9 Responses to Infeksion në kokën e penisit

 1. presheva says:

  kam skuqje ne trupin e penisit dmth nga pjesa e fundit e ttrupit ,po mneoj qe ashte infeskion nga uji i ndotur ne Bazena qe mujin e kaluar kam qene Vazhdimisht. kam kruarje vetem ne ate pjes perfundi trupit nen koke. ju lutemi ma shpjegoni se me qfare te lyej ..flm

 2. alberti says:

  doktorr jam nje 25 vjeqar kam dhimt ne fund te stomakut mbi orane gjenitale edhe ngjyra e kokes te penisit ka fillu mem marr ngjyr te zez po ashtu vrehet edhe nje pik ne ne koken e penisit te kanalli i urines jam teper i shqetsum se qka mun me qen ,mbi 10 analiza per hiv e chlaumedy e plot tjera me kan dal mir po une nuk jam mir .doktorrt ma kan dhan ni krem per me ba lymje ne qat pjes ka po kam dhimt po thojn nuk po munum me ra ne diagnoz kam problem edhe me urin nganje her sidomos kur baj seks qfar mendimi keni ju doktorr ju lutem

 3. altini says:

  doktor jam nje 24 vjeqar qe 2 jav kam nje kruarje ne kok te penisit perbrenda dhe sa her urinoj me djeg si dhe me dalin ca pika si sperm te verdha siku te ishte kelb ashtu qdo dit duhet ti ndrroj te brendshmet sdi qka mund te jet a mund te me jepni nje keshill ju lutem doktor te falenderoj shume … .?

 4. hms-ai-cuni says:

  pershendetje doktor. kam nje problem te lindur kete javen e fundit. une jam 35 vjec , i martuar,por nuk jam bere synet dhe tani ne koken ose lafshen e penisit me eshte skuqur siperfaqa dhe me djeg. kur bej mardhenje me djeg akoma dhe me shume. ndonjehere dhe kur urinoj. nuk di se cfare kremi mund te mar ose ndonje ilac tjeter se keshtu nuk po rri dot me . te falenderoj per kohen doktor.

 5. ibra games says:

  pershendetje doktor. kam nje problem te lindur kete javen e fundit. une jam 35 vjec , i martuar,por nuk jam bere synet dhe tani ne koken ose lafshen e penisit me eshte skuqur siperfaqa dhe me djeg. kur bej mardhenje me djeg akoma dhe me shume. ndonjehere dhe kur urinoj. nuk di se cfare kremi mund te mar ose ndonje ilac tjeter se keshtu nuk po rri dot me . te falenderoj per kohen doktor.

 6. seksologu says:

  Ti ke nje infeksion te lafshes, per te cilin duhet te mjekohesh.
  Shko tek nje mjek urolog. Ai do te thote cfare infeksion ke dhe si te mjekohesh.
  Pac fat
  Doktori

 7. Arlind says:

  doktor, reth qafes se penisit me krijohet nje shtrese e bardhe qe hiqet me ane te larjes por rishfaqet, nuk me jep asnje lloj shqetesimi dhimbje apo kruajtje aspak. ju lutem mund te me thoni cfar eshte?

 8. Adam says:

  Prshendetje doktor
  kam disa pucra te bardha ne koken e penisit por nuk kam asnje lloj shqetesimi nga keto te fundit
  mund te me thuash se cfar jane?

 9. albini says:

  doktor n koken e penisit m del si akne dhe kam kruarje shumm n ilkur rreth penisit ju lutem me tregoni un jam n mosh shum t vogel 10 vjet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>