Masturbimi te femrat

mastPyetje:
I nderuar doktor unë? asnjëherë nuk masturbohem, se di dua t’ju pyes se a është kjo në rregull apo jo?

Përgjigje:
Ti thua se asnjëherë nuk ke masturbuar. Kjo është çështja jote. Unë si doktor të them se masturbacioni është i shëndetshëm dhe i domosdoshëm.
Kur them është i shëndetshëm dhe i domosdoshëm dua të them se masturbacioni nuk bën dëm për shëndetin, por përkundrazi bën mirë dhe se duke masturbuar një vajzë ose një djalë njeh edhe mundësitë e veta se deri ku mund të shkojë në eksitimin seksual. Ka shumë vajza dhe gra që kënaqen më shumë seksualisht duke masturbuar, se sa duke bërë seks me partnerë seksualë. Ka rëndësi që masturbimi të bëhet duke zbatuar rregullat e higjenës seksuale dhe të mos bëhet adiktiv.
Nuk do të bësh keq, po qe se provon të vetë-kënaqesh seksualisht.
Nuk më thua moshën, je e martuar ose jo dhe se a ke filluar jetën seksuale. Në cilatdo kushte që të jesh, masturbacioni është i këshillueshëm.
Lexoje edhe një herë me shumë kujdes artikullin tim në blogun “seksologu.com” “Masturbacioni Femëror”
Të uroj shëndet, fat dhe kënaqësi seksuale
Doktori.

3 Responses to Masturbimi te femrat

  1. evisa says:

    prsh i nderuar dok,,flm per keshillat qe na jepni,,dua te them shqetesimin tim,,jam e martuar 25 vjece,kur bera per heren e pare sex anal kisha shume dhembje edhe pak gjakderdhje,mbas disa kohesh serish ndodhi kisha po shume dhembje edhe gjak a eshte kjo normale?,ai me thot te kryejme shpesh por kam frik mos ndodh dicka ,,,a shkakton sexi anal ndonje semundje serjoze,flm per prgj,,kalo bukur.

  2. HANI says:

    aben te masturbon njew grua gjate shtatzanis ne muajin e dyt pls me kthe pergjigje ok prsh shum qao

  3. giulia says:

    persh doctor, jam 15 vjece dhe prej disa vitesh praktikoj masturbim,nese mund ta quaj ashtu sepse vertet nuk e di se cfare me ndodh. por nuk e bej me vetdije te plote. sa here qe shoh nje skene erotike ne televizor psh. apo edhe nese mendoj dicka te tille, ndodh te mos e kontrolloj komplet veten..pra ndodh pa nja ngacmim fizik n fillim. me vone detyrohem te perdor ngacmim fizik. pastaj se sa zgjat ‘masturbimi’ nuk varet nga une por duket sikur trupi kerkon vete ta ndaloje nje gje te tille, dhe kjo ndodh per 5 minuta. une nuk dua te me ndodhe dicka e tille. A eshte edhe ky nje rast masturbimi, apo dicka tjeter. dhe a ka ndonje mundesi qe te ndaloj, jam inaktive seksualisht. ju faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>