Nuk di te me jape kenaqesi kur me puth

Pyetje:
Pershendetje, jam nje vajze 20vjec jam fejuar me nje djale 26 vj ai me do shume por kurre sme ben te lumtur. Nuk di as te puth puth si kur te jemi 2 femij te vegjel  i kam folur shpesh here qe te ndryshoje ose ndryshe do me humbasi po ai prap njelloj. Une kam nevoje per perkedhelje e puthje. Ai i shmang ato dhe kur un tentoj ta puth ai thot me vjen per te qeshur dhe ne krevat prishet ne sekond ndjeshmeria ne max. Si mund te jetohet pa puthje nje dashurimun se di.. ju lutem me ndihmoni si duhet te sillem me te un jam dhe studente per mjeksi e kam provuar ne shum menyra po ai shmang puthjet e perqafimet perher, e vetmja rruge eshte te jetoj kshu kurr sbesoj se ndjehem tepse e acaruar gjithmon me ndihmoni ju lutem. Theksoj qe thote se me do shume po kjo qenka menyra e tij e te diturt te jetes dhe s’ndryshon kurre.  Quhet kjo ndjenje 3vjet qe jemi bashke dhe kur kryejme mardhenie pa perqafime apo perkedhelje po me fal per shprehjen mer e fut po cmendem nga kjo rutine koti e jetes me te sduroj dot asgje me.
Flm nga zemra dite te mbare.

Pergjigje:
Lexoi keto pak rreshta bashke me djalin tend.
Ti ke shume te drejte te jesh e pakenaqur me sjelljen e ketij djali. Por duhet te dish se njerezit mesojne ne jete te ndryshojne sjelljet e tyre.
Provoni te shikoni skena te lehta pornografike dhe mundohuni te beni dhe ju ashtu sic bejne dy aktoret. Djali yt duhet te dije se per asnje vajze nuk mjafton vetem futja e penisit ne vagine.
Vajzat kerkojne eksitim dhe pergatitje per penetrimin e penisit. Duhen puthjet e thella, perkedheljet, ferkimet reciproke, lepirja e klitorit te vajzes dhe gjithcka tjeter qe ju bini dakord te dy ta perdorni.
Pas kesaj paraloje seksuale te mjaftueshme dhe kur ti te jesh lubrifikuar mire, duhet bere penetrimi. Keto qe u thashe duhet qe djali t’i mesoje mire dhe te perpiqet t’i veje ne jete.
Me sa kuptoj nga letra jote, djali eshte nje ejakulator i hershem, qw do te thote prishet shpejt. Kjo eshte nje nga veshtiresite e thuajse te gjithe djemve e burrave. Disa me te shprehur disa jo.
Ky eshte nje zakon i keq i fituar, por qe mund te korrigjohet duke fituar zakone te reja. Ne kete blog do te gjeni materiale per prishjen parakohe. Lexoini, atje pershkruhen disa menyra per kapercimin e prishjes parakohe. Eshte metoda “fillo ndalo” dhe metoda “picko tek koka e penisit”.
Rendesi ka ta doni njeri-tjetrin. Po qe se ekziston dashuria dhe sinqeriteti ju do ta kaloni kete veshtiresi.
Ne qofte se djali nuk e kupton se duhet te perpiqet ta kenaqe seksualisht vajzen e tij edhe pasi ti ja ke kerkuar shume here kete, atehere, bashkejetesa juaj duhet pare seriozisht.
Njerezit nuk duhet te vuajne por te kenaqen seksualisht dhe te kenaqem me te gjitha shqisat.
Edhe dicka ne fund, merrini punet e dashurise ngadal ne shtrat, mos u nxitoni.
Paci fat shendet dhe kenaqesi seksuale
Doktori

3 Responses to Nuk di te me jape kenaqesi kur me puth

  1. stela says:

    ju flenderoj shum z doktor me keshillat e juja jam nje vajz 20 vjece jam e fejuar ai me esiton ne fillim duke u ledhatu eme ushtrime te tjera kur kryejm maredhenie nuk ndej knajsi fare te lutem ku esht problemi yn

  2. hajdari says:

    pershendetje dok. jam nje djal 30 vjeq. e kam nje problem apo ashtu i thom une. deri sa jam duke fillu sexin jam mir edhe penisi osht ne gjendje te mir e kur vazhdoj pak penisi e hup efektin apo ulet edhe nuk ngrihet prap e kjo pun me ben shum nervoz. apo edhe e kry orgazmen shpejt jom kon te mjeku e mi ka qit do antibiotika edhe hapa te sexit kom haru qysh thiren nese nuk gaboj BLACK NIGHT e me ata shum mir. e nese bon mem tregu ju Z.doktor qka osht puna

  3. linda says:

    ju lutem shum kam nevoj per nje kshill jam nje vajz 26 vite qe tre muj kam pas nje lidhje me nje djalqithshka ishte duke shkuar mire por ai me kerkente qe un te bej puthje me ta te shkoij ne hotel .po un kisha shum frik se eshte hera e pare qe ka pas nje lidhje nuk kam pas kurr perpara nje lidhje me nje djal se qithmon ne shpi me kan then qe ta perfundoj shkollen te punsohem per ti ndihmuar familjen ngase ishin ne gjendje te keqe ekonomike.prandaj kisha frik ta lejoj te me puthte ngase nuk di por nje dite e lejova qe te bente puthjen per arsye qe e desha me shum se jeten time. un prita qe ai te me kuptonte por e pash qe ai nuk me kuptoj qeshte me mua qendrove keshtu qendrove ashtu. tash ai me thot qe jam i interesum per lidhje serjoze po me thot ta pres deri vitin e ardhshem do rrim ne menyr shoqrore kue un e thrras qe te dalim ai nuk del gjen nje arsye dhe nuk del qfar te bej ju lutem kam nevoj per nje keshill.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>