Probleme me penisin

sadPyetje:

Përshëndetje doktor i nderuar…Së pari ju falenderoj për përgjigjet tuaja dhe për mundësinë që na keni dhënë të informohemi. Problemi im është ky…Kam pak kohë që kam filluar të kryej marrëdhënie seksuale…Jam 30 vjeç dhe gjatë aktit seksual ka raste kur penisi im nuk kalon plotësisht në ereksion po përsëri e derdh spermën…Pastaj ka momente kur e ndaloj aktin seksual.Theksoj se kam pasur trauma në fëmijëri kur u divorcuan? prindërit e mi. Zakonisht bëj seks një herë në javë. Më pëlqen të masturboj dhe e dashura ime ndihet shumë keq kur unë masturboj duke parë filma dhe nuk kam dëshirë për të kryer marrëdhënie…Ju lutem më qartësoni pak për problemin tim .

Përgjigje:

Probleme si këto tëe tuat kanë edhe shumë shokë të tjerë. Unë u kam kthyer përgjigje të gjithëve. Kjo gjëndje, pavarësisht, se ti e shpjegon shumë pak, duket se është diçka emocionale. Ty të pëlqen të masturbosh. Bukur, nuk më thua gjatë masturbacionit, penisi arrin fortësim maksimal. Po natën në gjumë a ndjen se penisi forcohet mirë. Në mëngjes kur ngrihesh nga gjumi, penisi forcohet, apo jo? Po ta përdorësh në mëngjes si varëse për teshat, çfarë mban penisi yt i forcuar, këmishën, pantallonat, apo xhaketën.
Po qe se në këto raste që të përshkrova ti ke ereksion të fortë të penisit, atëherë, impotenca jote është psiko-emocionale. Për këtë lexo në blogun tim në kategorinë “Impotenca”. Në qoftë se je mirë me shëndet, për këtë vizitohu tek doktori yt, mund të përdorësh për provë 50 miligram Viagra, një orë para marrëdhënies seksuale. Shiko efektin e Viagrës. Po qe se ajo e përmirëson gjendjen e ereksionit dhe akti seksual kryhet me performancë normale, më shkruaj përsëri. Por, gjithmonë, Viagrën do ta përdorësh pasi të kesh biseduar me doktorin tënd.

Lidhur me masturbimin para të dashurës, duke parë filma ose materiale pornografike, do të zemëronte çdo vajzë e grua tjetër, jo vetëm dashnoren tënde. Po pse masturbon vetëm dhe nuk masturboni njëri tjetrin. Provoje do të kënaqeni më shumë. Asnjë grua nuk e duron dot një burrë egoist që masturbon dhe e harron atë kur ajo është e eksituar. Këtë mos e bëj më. Përpiquni së bashku ta kapërceni këtë vështirësi. Vështirësitë seksuale kapërcehen me përpjekje të përbashkëta. Impotenca nuk mjekohet vetëm, duhen të luftojnë dy veta kundër impotencës.

Lexo tek blogu im “Seksologu” në kategorinë impotenca, atje do të gjesh shumë material.

Të uroj shëndet e fat
Doktori

19 Responses to Probleme me penisin

 1. Eri says:

  I nderuar doktor, dua të lexoj edhe unë diçka nga ti në lidhje me 1 problem timin, që e konsideroj serioz. jam 29 veç dhe kam probleme me ereksionin, në praninë e partneres. Gjat momentit të puthjeve e deri te momenti i zhveshjes kam ereksion por kur vjen momenti deçiziv…më kap 1 situatë tensioni sa më ikën dëshira për mardhënien. Kur jam vetëm, nuk kam probleme me ereksionin. Faleminderit

 2. lejdi says:

  jam 23 vjecar penisin e kam 11 cm si mundet tem kshilloni ta zgjas penisin ju lutem

 3. Avteo says:

  Pershendetje Doktor i nderuar dhe i nevojshem

  Jam nje 43 vjeqar. Problemi im eshte ky: Jam i martuar dhe te jem i sinqert i kam edhe dy dashuriqka jashte marteses. Me gruan mardhenjet me shkojne per mrekulli, kenaqemi shume mire , e arrijme shume mire kenaqesine. Me njeren prej te dashurave te mija me te cilen jemi ne lidhje me gjat e arrijme mire kenaqsine po jo ne menyren me te mire. Me lidhjen e re te cilen e kam ka disa dite kam nje problem. Ne disa takime qe kemi pasur jemi puthur , jemi ledhatuar dhe ne pergjithsi kjo mire ka shkuar, por kur ka ardhe momenti i shtratit nuk me ka finksionu (nuk me shte ngrite) dhe kjo me ka bere shume nervoz dhe i tille jam edhe pas atij momenti. E dashura eshte shume e bukur , edhe e dua , por ja qe u deshperova me vehten time, sado qe ajo me ngushllonte se kjo ndodhe dhe se nuk eshte me rendesi kjo, une te dua etj. Me ndihmo te lutem si te nxirrem nga kjo situate. Nuk e di pse me vinte ajo deshire ne ato momente dhe thosha vetmevehte “ah sikur vetem se nje here te me ngihej e t’ia futja e te me shpetoj fytyra”. Ndihem shume keq. FLM paraprakisht

 4. bani says:

  prsh doktor kam disa dit dhe koka e penisit tim ka mar nje ngjyr si te mavijosur jo shum e theksuar dhe keto dit gjithashtu urinoj shpesh ..flm

 5. rezi says:

  pershendetje jam nji goce 22 vjece kam nje cun 2 vjec kam problem me cunin qe kur ka lindur me vjell shume i do gjerat te grira me mikser por kur mer gjera te tjera ne dore dhe i ha mi vjell edhe uje te pij vjell nuk di cfare ti bej ai nuk i pertyp dot dhe i vjell i kan dale disa dhemb jo te gjitha te lutem me thuj dicka,,flm

 6. egzonn says:

  pershendetje doktorr jam 18 vjeq dhe pak i bej 19 kam penisin jo aq te marr sa e di 10 com por dua pak me te madh si mund ta rris ?

 7. ndima says:

  kam probleme me koken … sa her e prek me dhemb si mund tja bej ??? jam 18 vjec dhe ka shum vite qe ka dale koka por perseri me dhemb …

 8. Nje cun says:

  Doktor kam nje problem. Ne penisin tim kam par ne pjesen e poshtme nje gjënër e ngritur e kuqe ne te verdhe. Jam shume i shqetesuar se mos eshte ndonje semundje .. te lutem me kthe pergjigje.

 9. nje djale says:

  doktor jam nje djale 16 vjec dhe nje dit tek po derdhja uje vura re ne anen e djathte te qafes se penisit nje pucerr te kuqe e sot u be dita dyte qe e kam dhe eshte zmadhuar ca te lutem cfar mund te bej nqs mund te kem nje pergjigje prej teje faleminderit

 10. tigri_01001 says:

  pershendetje kam nje pytje .jam 27 vjeqar jam i martuar dhe kam 3 fmi . kam problem ne mardhenje seksuale . problemi im asht ky un kur bej mardhenje shum shpejt derdhem dhe me nuk me qohet dmth vetem nje her mundem te bej mardhenje dhe ma nuk mundem ket problem e kam pas prej ne fillim nuk mu ka shfaq tash qka duhet te bej. jam shum i shqetsuar dhe kam deshir te me ndihmon dikush ju lutem me jepni nje pergjigjje sa ma shpejt te asht e mundur ju falenderit per mirkuptim

 11. Kostika says:

  Pershndetje kish nje pyetje per ju !
  Jam nje djal 19 vjec, kam nje problem nuk e di a mund ta quaj problem, por te qafa e penisit dhe te koka e tij anash kam disa flluska ose pucrra.. Penisi me cohet nuk ka ndonje problem por me kruhen disa her ato te qafa jo te koka e penisit..
  Ju lutem mund te me jepni nje shpjegim sepse jam shum ne ankth ??

 12. tigri_01001 says:

  doktor nuk mme ke dhan as nje pergjigjje ne ket pytje te lutem ne ndihmo ose me kshilloh qfar te bej
  .pershendetje kam nje pytje .jam 27 vjeqar jam i martuar dhe kam 3 fmi . kam problem ne mardhenje seksuale . problemi im asht ky un kur bej mardhenje shum shpejt derdhem dhe me nuk me qohet dmth vetem nje her mundem te bej mardhenje dhe ma nuk mundem ket problem e kam pas prej ne fillim nuk mu ka shfaq tash qka duhet te bej. jam shum i shqetsuar dhe kam deshir te me ndihmon dikush ju lutem me jepni nje pergjigjje sa ma shpejt te asht e mundur ju falenderit per mirkuptim

 13. vilson says:

  pershendetje doktor kam nje problem… jam 18 vjeq dhe e kam penisin vetem 14cm dhe pak te shtrember a mund ta pse kjo gje dhe a mund te me rekomandoni ndonje ilaq apo dicka tjeter per zgjatjen e tij… pres pergjigjen tende me respekt.

 14. Muhamet says:

  persh. dooktir , jam 16 vjeq dhe kam problem se gjat nates ne gjum deri ne mengjes kur zgjohem e sho qe jam i derdhur me duket se sho endrra seksuale qat nates, ah mund te me ndimosh se si ta kaloi ket situat

 15. ersi says:

  ckm i nderuar doktor une kam skuqje dhe ca pucerra te vogla rreze kofshes dhe penisit nuk asht se kam dhimbje e asgje vec se kam kruarje dini gje se cfar eshte a ca mund te bej qe ta largoj kete gje kisha nevoj x ndonje keshill faleminderit

 16. klejdi says:

  prsh doktor jam 28 vjec dhe kam dy femije kam gati nje vit me eshte shfaqur ky problem kur kryej mardhenje nuk arin te forcohet aq sa duhet dhe mundem te kryej mardhenje vetem nje here dhe derdhem shum shpejt dhe vet nuk arije te kenaqem dhe nuk bej dot me. ju lutem me ndimoni per ta zgjidhur kete problem sa me shpejt faleminderit..

 17. miki says:

  pershendetje doktor-jam mosha 32.dhe ka disa dit kam nje problem kur te urinoj me dhemb nga pakes penisi dhe me kruhet nder kohe dhe gjat urinimit,gjat urinimit dy here kam urinu kga nje pik si copes e vogel ngjyre e kuqe.keni ndonje prgjegj eju lutem me jepni nje shpjegim flm

 18. lali says:

  jal nje gjale 41 vjet kure deri tashe nuk kam pse problen me pinise perse tashe qe du jave nuk pom nritet per qfar arsyje ju lutne shka te perdori barna apo dishka qetre akini munsi ju lutna doktore

 19. besarti says:

  Pershendetje i nderuari doktor
  Jam 21 vjeqar dhe deshta te pyes gjat mardhenieve seksule shum shpejt arrij deri te derdha e spermes qfar mund te kem ose qfar duhet te bej ne kete rast pasi te hyj penisi ne vagjin nuk kalon as 1 minut me del sperma jasht
  Ju kisha lut per nje pergjigjje
  Besarti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>