Si mund të rrisim përmasat e penisit?

peni1Pyetje:
Përshëndetje doktor,
doja tju pyesja cilat janë mënyrat që mund të përdorim për të rritur përmasat e penisit?
Ju faleminderit për përgjigjet që na jepni.

Përgjigje:

Ti je i shqetësuar për diçka që shqetësohen të gjithë burrat dhe djemtë. Të gjithë duan ta kenë penisin më të madh nga sa e kanë dhe të gjithëve u duket se penisi i tyre është më i vogël nga i shokëve. Të gjithë kërkojnë të krahasojnë peniset e tyre me të shokëve, në dhomat e zhveshjes së sportistëve, në nevojtoret publike ku djemtë e burrat urinojnë.
Kjo është një kërkesë e vjetër e burrave dhe djemve. Madje, meshkujt, ndjehen edhe psikologjikisht më të sigurtë gjatë aktit seksual, kur mendojne se kanë penis më të madh.
Janë përdorur shumë metoda, kirurgjikale dhe me mjekime, për të rritur dimensionet e penisit. Shkencërisht dihet, se asnjëra nga këto metoda, nuk ka patur rezultate të mira dhe të stabilizuara për një kohë të gjatë. Penisi normal është rreth 11 cm. Të gjithë të gëzojnë atë që kanë dhe të mësojnë të jenë dashnorë më të mirë e më të shkathët.
Është më mirë një penis i vogël i shkathët se sa një penis i madh dembel.
Nëpër revista dhe gazeta, biznesit të rritjes së penisit i bëhet shumë reklamë. Kuptohet, është biznes për diçka që të gjithë e ëndërrojnë. Por rezultatet nuk i justifikojnë paratë e shpenzuara. Nga gjithe ky biznes, ju do të humbisni paratë, por nuk do të fitoni gjë.
Për këtë pyetje u jam përgjigjur shumë shokëve të tu. Shumë nga përgjigjet dhe shkrimet e mija për këtë problem, do t’i gjesh edhe në këtë blog-kategoria “Anatomia e organeve gjenitale”
Gjeji dhe lexoji me kujdes.
Po të dërgoj një shkrimin tim të mëparshëm për këtë temë.

Mos gaboni

Unë u them te gjithëve që kurrë mos e krahasoni trupin tuaj,? ose trupin e dashnorit, ose fëmijës tuaj,? me mesataret, me statistikat, me fotografitë, me starët e filmave porno. Cdo krahasim i tillë është pa vlerë.

Gjëja që ka më shumë? rëndësi, kur fjala është për anatominë e kënaqësisë mashkullore, është: Kur nuk ke një dimension penisi gjeneroz, përpiqu te jesh vetë, seksualisht, gjeneroz.

Penisi mesatar e i zbutur i një të rrituri, ka gjatësinë 5-6 cm.? Penisi mesatar i forcuar? një të rrituri ,është rreth 10-11 cm.

Disa njerëz besojnë se mund të gjykohet për madhësinë e penisit të forcuar tek një djalë duke parë penisin e tij të zbutur. Kjo është krejtësisht gabim. Penisi vetë thotë: “Unë jam ai që rritem, nuk jam ai që dukem” që do të thotë se penisi mund të duket i vogël kur është i butë, por kur forcohet ai zmadhohet.

Një penis i vogël kur është i butë mund të rritet më shumë kur forcohet, krahasuar me një penis që është më i madh kur është i butë. A eshte madhësia e penisit në raport të drejtë me trupin?? Ju duhet të dini se ka shumë burra trup mëdhenj, që kanë penis të vogël dhe burra të tjerë trup vegjël, që kanë penis më të madh.

Lidhur me këtë problem e gjej me vënd të sjell këtu fjalët e një “Edukatores seksologe”: “Sipas eksperiencës time (besomëni, ajo ka eksperiencë shumë të madhe A.H.) unë vlerësoj mendjen, gishtat dhe gojën e një personi më shumë se penisin e tij. Një dashnor me penisin më të madh, ose pa penis fare, mund të më eksitojë mua në mijra mënyra të ndryshme. Mjafton? që ai të angazhoje imagjinatën dhe të përdorë, gjithçka, që ka, për të më çuar atje ku duhet. Madhësia nuk ka rëndësi për mua.”

Sigurisht kjo nuk është e vërtetë për këdo. Disa njerëz çmënden për një penis të madh ndërsa të tjerë, për shumë arsye, dëshirojnë një të vogël.

Ja ç’thotë një shitëse e lodrave seksuale : “Për disa vite unë punova në një dyqan të lodrave të seksit që quhet Babeland. Një mur në dyqan ishte vetëm për dildotë(penisë artificialë) – Dildo pa fund me shumë ngjyra dhe? shumë dimensione e forma. Unë nuk? e di se sa orë nga jeta ime unë qëndrova tek ai mur me dildo, duke ndihmuar konsumatorët të gjenin një penis të përshtatshëm për trupin e tyre. Unë kam bërë shumë biseda lidhur me madhësinë. ……….Konsumatoria vinte brënda dhe shikonte dildotë e mëdha (një kilogramshe, afërsisht 9 inches Goliath që quheshin Spinal Tap) dhe pyeste “Kjo është dildoja më e madhe që keni?” Dildoja e jone më e madhe nuk ishte aq sa të plotësonte nevojat e saj. Ndërsa konsumatoria tjetër mund të vinte brënda dhe shikonte dildonë më të vogël(një të hollë, 4 inches që quhej Silk) dhe pyeste” Kjo është më e vogla dildo që keni?”. Natyrisht, kjo provon se dimensioni është relativ sipas individit.

Dikush mund të pyesë:
Si do të bësh seks me një penis të vogël dhe ta kënaqësh një grua ? Unë kësaj pyetjeje do t’i përgjigjem përsëri me fjalët e “Edukatores seksuale” që përmënda më sipër, po të doni emrin ua them- Ducky DooLittle:

“Filloni të mësoni se seksi është? më shumë se vetëm interkursë. Seksi i madh përfshin flirtimin, puthjet, seksin oral, gishtat, lodrat e seksit, penetrimin dhe imagjinatën. Seksi i madh ndodh kur çdo partner është aq i interesuar, sa dëshëron ta shikojnë partnerin e tij të arrijë klimaksin, ashtu sic dëshëron ta arrije edhe vetë. Kthehuni tek dashnoria juaj, ndëgjoni frymëmarrjen e saj, vëzhgoni lëvizjet e vitheve të saj, ndjeni muskujt e saj të flektohen rreth gishtave të tua.? Fol me të ndershmërisht për mënyrën si dëshëron ta prekësh. Inkurajoje atë të prekë veten e saj, vëzhgo çfarë bën ajo dhe bë edhe ti lëvizjet e saj. Lexo librat më të mira për seksin dhe përvetëso teknikat më të mira. Lexoi asaj në shtrat erotica. Shkoni gjithnjë e më tutje. Seksi i madh pak ka të bëjë me dimesionin e penisit. Dhe në qoftë se për shans, ju bini në dashuri me një Queen Size, blei asaj një dildo të madhe, që të ndihmohet, tërhiqu dhe kënaqu duke parë!”

Tani shpresoj ta kesh kuptuar se madhësia nuk është e gjitha. Rëndësi ka të jesh dashnor i shkathët
Të uroj shëndet dhe fat
Doktori

22 Responses to Si mund të rrisim përmasat e penisit?

 1. bajron says:

  si mund te ris penisin

 2. Ardit says:

  Pershendetje…deri ne cfar moshe rritet penisi…dhe ka ndonje problem gjat sexit nese koka e penisit nk del…

 3. marku says:

  pershendetje doktor jam i djal 27 por kam i problem me penisin e kam shum sum te vogel 2 cm e té holl te lutem me trego cfar mun te bej?????

 4. gjyla says:

  doktorr kam pas problem burri e ka pas nje problem me damar ju ka kput ne fun te penisit ka pas intervenim sod nje muaj kur mundet me ardh ne te njejten gjendje si ka qen ju lutem per mirkuptim se askush ne familje nuk e din ket rast

 5. arjanit says:

  pershendetje doktorr dua te di se nje penis me gjatsideri en 17cm kaqen ne moshen me te re 17vjeqare etutje mirpo tani eshof s eka ra nga madhsija pse ndodh kjo amundesh emm dhan pergjegje

 6. faik rama says:

  jam 14 vjec kshiri fila porn ..dhe une kam nevoj per me qit sperm(mi mshu penisit)a ka problem se ket gje e bej shpesh ndosh 2 ose 3 her ne dit … ju lutem doktor kthmni pergjigje

 7. seid says:

  edhe un jam ne lidje me ket pytjen e faikut edhe un mastuboj shpesh ne dit 3 ose 4 her a ka problem kjo gje ..pres pergjigje

 8. candy says:

  pershendetje doktor,dua ta dii psee penisi im priton shum mu zgjua e kam 22cm ,por nje te keqe e ka sepse priton te zgjohet shum kur kam mardhenie seksuale absulitikisht asgje nuk ndjej dua ta di ket pergjigjeje

 9. Arlinda says:

  Doktore a kishi mujten mem tregue me burrin kur boj sex kurr nuk munete mi ba 2 turra vetum 1 eshte 25 vjeqare gjat kohese kur kemi qe te fejuare kemi bere ma shum tani jo vetum 1. Dr edhe a eshte i majtushem penisi 14cm dhe sa eshte mesatarja e penisit nermal flm

 10. fatjon says:

  doktor ne cfare kedegorioe futem une me nje penis me permasa 18 deri ne 20cm.

 11. gust says:

  doktor un jam 15 mudohem te nxjerr sperm por nuk me del si tja bej apo ndoshta nuk me ka arllur akoma ? pres pergjigje faleminderit

 12. Berti says:

  Doktor un kam nje penis 24 cm dhe kam ni problem te madh nuk din te ngopet me sex shum shpesh me ngrehet nganjeher aq shum behet i fort sikur dru ngaiher me dbemb edhe koqet i kam te mdhaja shum sperm me qet….mund te me jep dikush ndonje informat xxl25@postribe.com

 13. roberti says:

  doktor un jam 30 vjec dhe kam nje problem shum rrall me ngrehet penisi dhe ate momentent kur me ngrihet nuk rrin shum dhe me ulet kurse trupi im kam aq shum ndjenja te bej seks me te dashuren por nuk mundem dhe detyrohem dhe mor viagren dhe me spermen po ashtu nuk derdhem mund te me ndihmojsh te me tregosh cfar mund te bej

 14. brillant says:

  ne rast se keni penis te vogel porositni VIRILITY EX qe ben nje rritje te permasav deri ne 7cm eshte 100% natyral pa efekte negative dhe rregullon gjakun rrin ma i qut behet me i fort me i trashe dhe e kenaq orgazmen e femres hyni ne google dhe kerkoni pastaj mund ta porositni un e kam provuar kur me eshte rritur 5cm e kam ndreperer dhe tani jam shum i kenaqur

 15. sethem dot says:

  doktor jam 14 vjec a mund te di sa eshte madhesia mesatare e penisin ne moshen time?

 16. beni says:

  ku mund ti marr keto produkte perr riteje e penisit ne kosov VIRILTY EX a kishe mujt mem informu se ku i keni marr ju te lutem ma jep ni adres ose ni diqka

 17. Edo says:

  Pershendetje Doktor. pergezime per sherbimin qe beni ndaj njerezve per informim dhe keshilla shume te vlefshme. une jam 24 vjec dhe jo i martuar.
  Desha tju kerkoj nje sqarim. rreth klases se 5 apo 6 (apo edhe me heres, se mbaj mend mire) cuni i xhajes tim me mesoi si te masturbohem. si femije qe isha nuk e dija cfare ishte
  masturbimi por ai ma mesoi. gjate kohes qe masturboja me behej nje si shkume ne maje te penisit tim te vogel dhe kjo me bente kurioz.
  pastaj me heret e tjera fillova te ndiej pak kenaqesi, edhe kjo me pelqente. por une jam penduar gjithmone me pas per kete qe e mesova
  masturbimin kaq shpejt dhe me kalimin e moshes mund te them qe mu be si droge. gjate adoleshences u bera i varur ndaj masturbimit. ne shkolle te mesme
  pothuajse nuk rrija dot asnje dite pa e bere, biles edhe me shume se nje here ne dite.
  kjo me shkaktoi shume probleme, dobesi, largim nga aktivitetet sportive, mungese agresiviteti etj. syte me perloteshin
  gjithmone dhe gjitnje ndihesha ne faj per ate qe beja dhe sa me shume ndihesha ne faj aq me i paafte ndihesha per te hequr dore.
  fillova te varem edhe nga pornografia, po ashtu pak edhe ne shkolle te larte.
  sot ndihem mire pasi jam rritur dhe pothuajse kam hequr dore komlet nga pornografia dhe 2 ose 3 here ne jave masturbohem
  sepse e vendose une se e ndiej qe kam nevoje te lirohem. kam pasur marrdhenie me dy te dashura para 4 vitesh (per here te pare)
  dhe tani kam me nje tjeter.
  pyetja ime eshte:
  masturbimi ne kete moshe te hershme te sjell demtime ne tru qe mund te ndikojne me vone. disa here ndihem i paafte per
  te menduar, ndiej se jam bllokuar ne tru, mbase eshte edhe nga streset qe kaloj por se di.
  sikur truru im me frustron, kerkon dicka qe se ka, se di si ta pershkruaj.
  Pres pergjigjen tuaj. Ju falenderoj nga zemra.

 18. doni says:

  brillant ku mund ta gjejm ate te lutem tregom a mund ta gjejm ne kosov

 19. fiti says:

  me fal doktr por un jam ne djal 13 vjeqar por penisi i im esht shum i vogel kthema pegjigjjen

 20. fiti says:

  qka duhet te perdoror per ket qeshtja

 21. djali says:

  un jam nje djal 13 vjeca dhe penisn e kam te vogel 4-5 cm .cfar dhoj menyre ka qe te rritet penisi pres pergjigjen doktor

 22. nashta pom vjen keq qe po thom po says:

  nashta pom vjen keq qe po thom po 16 vjet i kom penisin 20 cm e kom :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>