Si te rifitoj deshiren seksuale?

Pyetje:
Pershendetje Doktor! Une qe po ju shkruaj jam nje Grua, dhe kam nje problem, me ka humb deshira per seks, a ka ndonje ilac qe gjendet ne farmaci apo formohet vet ,qe te ngre deshiren? Disa me thone per “ekstazi” une nuk e kuptoj cfare eshte kjo,
Ju Falenderoj

Pergjigje:
Nje grua qe e humbet deshiren per seks e ka nje arsye. Ti nuk shpjegon asgje. Nuk thua sa vjec je? Je apo jo ne menopauz? A ke shendet te mire? A je depresive? dhe shume arsye te tjera.
Sipas shkakut do te behet edhe rikthimi i deshires per seks, i cili eshte i mundur dhe varet shume nga ty. Shpjegohu me mire.
Lidhur me Ekstasine qe te kane rekomanduar, une them mos e perdor. Ajo eshte droge dhe drogat edhe kur ndihmojne perkohesisht, kane pasoja te renda me vone.
Uroj fat e shendet
Doktori