Zvogëlimi i penisit me kalimin e viteve

metriPyetje:
Unë jam 37 vjeç dhe i martuar. Deri në moshën 25 vjeç kam pas penis të gjatë 14-15 cm, më pas? penisi im filloi të zvogëlohej çdo vit, e tani ka aritur deri në 9-10 cm. Brenda këtyre viteve kam pasur dhimbje të përditshme në penis dhe tek vezët të cilat vazhdojnë edhe sot. Dëshirë për seks kam vazhdimisht, penisi ngrihet pa problem dhe ejakulohem normal, por shpesh më ndodh që? kur penisi zvogëlohet, hyn brenda i tëri përveç kokës? dhe ndiej dhimbje, më duhet ta prek pothuajse çdo moment që të dali pak jashtë. A mund të më ndihmoni për përmirësimin e gjendjes, dhe a është e vërtetë se zgjatja e penisit mund të bëhet me barna që reklamohen?

Përgjigje:
Ankesën tënde për zvogëlimin e penisit, nuk e kuptoj fort mirë. Shko të vizitohesh tek një mjek urolog. Ai do të sqarojë për gjithçka.
Lidhur me operacionet dhe mjekimet për të rritur dimensionet e penisit flitet shumë. Rezultatet duket se nuk janë të qëndrueshme, madje, shpesh, bëjnë dëm. Gjithë reklama për mundësinë e rritjes së penisit, i shërben biznesit mjekësor, ndërsa të sëmurët humbasin paratë.
Gëzo dhe kënaqu me penisin që ke. Është më i mirë një penis i vogël por i shkathët, se sa një i madh përtac.
Uroj shëndet dhe fat.
Doktori.

6 Responses to Zvogëlimi i penisit me kalimin e viteve

 1. anina says:

  pershendetje i nderuar dr. dua te di a ka mundesi te humbet virgjniteti pa pasur mardhenje seksuale pa dhembje dhe pa gjakderdhje gjithashtu dhe gjat te menduarit per seks fatazia sekuale a ta humb virgjinitetin edhe qe nuk e prek vaginen pres prtgjigje te lutem

 2. adi says:

  o doktor, a ka ndinje ilac per te rritur penisin?

 3. turi al,, says:

  prsh dok,,dua te di dicka,,reth penisit,,jam shume kurjoz te di,cili eshte penisi me i mire i bere synet apo jo,,dmth maja ku behet synet duket me e bukur dhe plq nga femrat i ber synet apo jo,,me kthe prgj sa me shpejte dua te bej femijne tim a jo,,flm shume, kalo bukur,

 4. adela says:

  nje shoqes sime i del gjak nga vagina kur kryen mardhenie pse

 5. doktori says:

  shoqes tende i del gjak nga vagina kur ben seks sepse duhet te rri 12 muaj pa kryer mardhenje dhe me pas po ndodhi serish ajo duhet te vizitohet tek nje urologe

 6. alban says:

  dr hargji kam probelm me penisin jam i lenduar para ja 8 muaje e kam shtup kalenim me dore
  edhe pastaj me eshte mpir ana e djatht pas mpirjes me ka humbur ana e dhjath e penisit pastaj shkova te urologu me tha qe je mir
  mi ka dhene disa ilaqe b kompleks nuk po
  me ndiomjn penisi pas asaj here nuk me funksionon si mund ta bije ne vete penisin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>