Seksi Anal

sa1Pyetje:

I nderuar doktor ,
Kam kohë që kryej seks anal me gruan time dhe ka raste që ajo ndjen dhimbje qoftë edhe kur e prek vrimën me gishta. Mos ndoshta ka infeksion? Çfarë ndodh kur mashkulli prishet? dhe e hedh spermën brenda në vrimën anale?

Përgjigje:

Duhet të dish se vrima anale është bërë, natyralisht, për të nxjerrë dhe jo për të futur.
Është kjo arsyeja, që duhen disa kujdesje kur bëhet seks anal:

 • duhet higjenë e mirë,
 • duhet të përdoret lubrifikant me shumicë,
 • duhet të eksitohet gruaja për një kohë të gjatë që të lirohen muskujt e anusit dhe
 • duhet bërë seks me kondom.

Asnjëherë nuk duhet të futet në vaginën e gruas penisi që ka hyrë në anus, sepse gruaja do të infektohet, mbasi në anus ka shumë mikrobe.
Ti thua se gruaja jote ka dhimbje kur bëni seks anal. Seks me dhimbje nuk duhet të bëhet. Po qe se dhimbjet vazhdojnë edhe pasi të praktikoni kujdesjet që të shkrova më sipër, atëherë duhet menduar se ajo do të ketë diçka patologjike që mund të jetë një fistulë, hemoroide,? një infeksion, ose diçka tjetër. Në këtë rast duhet të vizitohet tek një doktor Proktollog, ose kirurg, për të parë gjendjen e vrimës anale.
Lidhur me shqetësimin tënd për spermën që derdhet në anus, kjo nuk bën asgjë të keqe, për këtë mos u shqetesoni. Por edhe një herë këshillohet që seksi anal të kryhet me kondom.
Uroj shëndet e fat për ju të dy.
Doktori.

5 Responses to Seksi Anal

 1. gzimja says:

  Doctor bashkeshorti im shum ka deshir te bej seks anal por une nuk e lejoj sepse me duket diqka abnormale qe nuk ju takon njerzve te ndershem te bejne gjera te tilla por se njeher kam dashur ta lejoj por nuk kemi mundur ta bejm sepse ishte shum ngusht vrima dhe kisha dhimbje, e ketu ne ket artikull keni permendur se duhet te perdoren lubrifikant per seks anal, a ben te dij qka jan lubrifikantet a gjinden ne barnatore te blihen dhe me qfar emri duhet te kerkohen ma shum po e bej pyetjen per kuriozitet se sa qe me duhet ta provoi,po kurr si dihet.

 2. bedri gaxherri says:

  profesor kur flitet per higjen maksimale behet fjale per sa i perket larjes se organit mashkullor me sapun apo shampo apo me ndonje gje tjeter?dhe per sa i perket lubrifikanteve ne cemer mund ti gjejm ato?per te mos hyr ne ceshtje morale dhe mentaliteti ju si profesor seksiologjie mendoni se eshte normale apo anormale per te kryer seks anal me bashkshorten?me respekt x

 3. Muarat.j says:

  Pershendetje Doktor un kohen e fundit kam gazra shqetsues dhe kur e kryj nevojen kam probleme,kam kapsllek dhe kam kruarje ne anus dhe djegje.mirpo prap sherohet mandej prap lajmrohet qka me keshilloni

 4. arti says:

  doktor i nderuar,te gjithe e dim qe seksi anal ka dhimbje ngase deperton nga nje vrim shume e ngushte, andaj duhet te perdoret lubrifikant siq e quani ju po nese bon me na e spjegu qka eshte si perdoret dhe qysh me kerku, edhe a duhet te behet ndonje pastrim special i “zorres se trashe” para se me bo seks anal !!

 5. seda says:

  Mirdit doktor a mund me e dit a ka ndonje mundsi me ngel shtatzan nqofte se ben seks anal..??

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>