Si ta kuptoj a jam e virgjer ?

Pyetje:
Pershendetje i nderuari doktor , une jam nje vajze 19 vjecare dhe para 2-3 viteve kam bere masturbim me gjera te ndryshme(p.sh, me gishta, etj.) por asnjehere si kam futur ne vagine brenda po vetem jashte sa per te ndjere nje kenaqesi te vogel… Ndersa tani qe jam rritur kam verejtur nje ndryshim ne vaginen time,po mendoj ne pjesen e jashtme te vagines ,sepse mes dy buzeve te medha me ka dale nje pjese e lekures sikur gjuha mes buzeve.jam ne ankth sepse se di nese kjo do te thote se une kam humbur virgjerine ,kam stres te madh ,qaj dhe vuaj shume. Edhe pse asnjehere skam kryer marredhenie seksuale me ndonje person,ndersa vajzat e vogla skane lekure si gjuhe mes dy buzeve te medha…Une jetoj jasht shtetit dhe mami me ka treguar se sa rendesi ka virgjeria per nje djale shqiptar ,jam shume e frikesuar askujt si kam treguar per kete ndryshim timin madje as mamit. Pyetja qe me mundon mua eshte a jam ose jo e virgjer??? Doktor i nderuar pres nje pergjigjie nga ju.JU FALIMENDERIT

Pergjigje:
Ti je e virgjer, persa kohe nuk ke kryer marredhenie seksuale. Nje vajze qe masturbon nuk e humb virgjerine. Masturbimi eshte i shendetshem dhe i sigurte, ndaj, shumica dermuese e vajzave dhe grave mastrubojne dhe njohin veten permes tij.
Ajo qe ti e quan lekure qe duket midis buzeve te jashtme vaginale, jane buzet e vogla. Buzet e vogla jane me gjatesi te ndryshme. Disa gra e vajza i kane me te shkurtra, te tjera me te gjata. Madje, ka vajza e gra qe i kane aq te gjata sa pengojne aktin seksual dhe keto gra detyrohen te bejne nderhyrje kirurgjikale per t’i shkurtuar. Cdo grua dhe vajze , ashtu sic ka pamjen e fytyres te vecante, ashtu ka edhe pamjen e vulves se saj te vecante.
Disa gra e vajza kane me shume ind dhjamor ne buzet e medha, disa te tjera kane me pak. Kjo ben qe forma e tyre nuk eshte njesoj tek te gjitha, aq me pak mos prit qe nje e rritur te kete pamjen e vulves si tek nje vajze te vogel, sic thua ti.
Ne te gjithe jemi te ndryshem dhe kjo ndryshueshmeri e ben boten te bukur.
Pac fat dhe shendet
Doktori