Vagina ime asnjëherë nuk është e thatë

Pyetje:
Përshëndetje doktor dhe ju falenderoj për përgjigjet që jepni.
Kam një problem, vagina ime asnjëherë nuk është e thatë ajo është gjithmonë e lagur.Mua më bezdis shumë kjo gjë. Pa filluar mirë kontaktin seksual vagina është e njomur, nuk është se unë kam arritur orgazmën.Ju lutem më thoni se pse ndodh kjo gjë sepse disa herë ndërpres aktin seksual sepse dua të fshij sekrecionet
Faleminderit.

Përgjigje:

?udi, ndodh, që njerëzit shqetësohen edhe nga shumë gjëra të mira. Kupto se orgasma dhe lagia vaginale nuk janë e njëjta gjë. Gratë lagen dhe duhet të lagen përpara orgasmës që kur
fillon paraloja seksuale, ose nxemja. Ndonjëherë, gratë lagen edhe, vetëm, duke përfytyruar, duke patur fantazi seksuale. Vagina, duke u lagur krijon kushte që penetrimi të jetë pa dhimbje dhe plot kënaqësi. Edhe njëherë, lagia ndodh para orgasmës dhe tregon se gruaja është eksituar seksualisht. Lagia për gratë është si forcimi i penisit të burrit gjatë lojës seksuale, akoma, kur burri nuk ka penetruar në vaginë. Ankesa jote tingëllon sikur një djalë të ankohej se i ngrihet shpejt e shumë fort penisi! Por, dhe gjithnjë ka një por, në se ti nuk lagesh, por ke sekrecione, me ngjyrë, që kanë erë të keqe, që janë edhe kur nuk kanë lidhje me aktin seksual, këtu puna ndryshon. Në këtë rast ti mund të kesh një infeksion vaginal, ose crregullime hormonale për të cilat duhet të shkosh tek doktori. Po qe se nuk ke sekrecione jo normale, mos u tremb nga lagia. Ti dhe dashnori yt jeni me fat.
Ka shumë gra që nuk lagen dhe për ato marrëdhënia seksuale është torturuese dhe me shumëe dhembje.
Të uroj shëndet e fat,
Doktori

3 Responses to Vagina ime asnjëherë nuk është e thatë

 1. ambra says:

  pershendetje doktor doja te dija a mund nje femer te zhvirgjerohet vetem ne gishta ..

 2. seksologu says:

  Nje femer e humbet virgjerine jo vetem me gishta, por me cdo send te forte qe ben punen e penisit sic jane: karotat, preshet, kungujt, lodrat seksuale, vibratoret e tje.
  Himeni, eshte nje cipe fare e holle e vendosur ne hyrje te vagines dhe shkaterohet nga cdo gjeje qe hyn ne vagine sic eshte edhe nje tampon qe vajza e perdor per menstruacionet. Himenin nuk e shkateron vetem penisi i erektuar. A je e virgjer kur je prishur me gishtat e tua dhe sende te tjera qe ke perdorur per vete-kenaqesi? Po ti je e psiko-emocionalisht e virgjer.
  Po qe penisin, dhe cdo send tjeter: gishtin, karroten, vibratorin e te tjera i shtin djali ne vagine ose duke luajtur me djalin,ti vete i shtin, ne kete rast ti nuk je e virgjer as teknikisht as psiko-emocionalisht. Por je ose jo e virgjer, kjo ne vetevete nuk ka ndonje rendesi. Rendesi ka te jesh e sinqerte, e pergjegjshme, te mos mundohesh te genjesh njeri. Askush nuk duhet te kete ndroje te thote se ka kryer marredhenie seksuale me dike qe e ka dashur. Seksi eshte gezim dhe ate te rinjte duhet ta gezojne. Per te sqaruar kete e shume probleme te tjera qe lidhen me jeten tuaj seksuale, keto dite kam cuar per botim librin “Seksi eshte Gezim”. Ai do te jete ne qarkullim pas dy muajve. Ate e kam shkruar enkas per ju te rinjte dhe ate duhet ta lexojne e ta kene ne shtepi te gjithe.
  Uroj shendet e fat
  Doktori.

 3. lulja says:

  Pershendetje Dr.Deshta te lidhem me ket tem qe eshte ketu lart po nese i dashuri mua me thot ti nuk je e virgjer se po lagesh a ka shnc edhe nese je e virgjet edhe mu lag a ka mundesi keshtu une e di qe skam pas mardhanje me as kend po ai thot keshtu ju lutem me tregoni kaloni mir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>